Tape: magnetic; W: 25mm; L: 2m; Thk: 2mm; acrylic; black; 0.8N/mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MG2502
Manufacturer: HPX
Manufacturer code: MG2502
Product downloads
Specification for Tape: magnetic; W: 25mm; L: 2m; Thk: 2mm; acrylic; black; 0.8N/mm
| Colour | black |
| Width | 25mm |
| Length | 2m |
| Thickness | 2mm |
| Type of tape | magnetic |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | permanently magnetized |
| Adhesive strength | 0.8N/mm |