Converter: DC/DC; 1W; Uin: 24V; Uout: 15VDC; Uout2: -3VDC; Iout: 56mA
Multiples:
595.0
Minimum quantity:
595.0
Product code:
MGJ1D241503VMC-R13
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: MGJ1D241503VMC-R13
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1W; Uin: 24V; Uout: 15VDC; Uout2: -3VDC; Iout: 56mA
| Output current | 56mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 5.2kV DC |
| Efficiency | 68% |
| Output current 2 | 60mA |
| Output voltage 2 | -3V DC |
| Number of outputs | 2 |