Converter: DC/DC; 1W; SIP; THT; MGJ1; OUT: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MGJ1D241509SC
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: MGJ1D241509SC
Specification for Converter: DC/DC; 1W; SIP; THT; MGJ1; OUT: 2
| Output current | 41.7mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 5.2kV DC |
| Efficiency | 74% |
| Output voltage 2 | -9V DC |
| Number of outputs | 2 |