Converter: DC/DC; 2W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 20VDC; Uout2: -3.5VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MGJ2D122003SC
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: MGJ2D122003SC
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 2W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 20VDC; Uout2: -3.5VDC
| Output current | 80mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 19.5x9.8x12.5mm |
| Output voltage | 20V DC |
| Insulation voltage | 5.2kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Output current 2 | 80mA |
| Number of outputs | 2 |