Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷18V; Uout: 15VDC; Uout2: -5VDC; SIP; 12g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MGJ6D121505SC
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: MGJ6D121505SC
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷18V; Uout: 15VDC; Uout2: -5VDC; SIP; 12g
| Output current | 300mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 300mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |