Ferrite: bead
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
521.0
Product code:
MH4516-800Y
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: MH4516-800Y
Product downloads
Specification for Ferrite: bead
| Mounting | SMD |
| Resistance | 50mΩ |
| Case - inch | 1806 |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±25% |
| Operating current | 3A |
| Case - mm | 4516 |
| Type of ferrite | bead |
| Test frequency | 100MHz |