Appliance meter; LCD,graphical,with a backlit; IP42
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MI3102BT+
Manufacturer: METREL
Manufacturer code: MI3102BT+
Product downloads
Specification for Appliance meter; LCD,graphical,with a backlit; IP42
| IP rating | IP42 |
| Interface | RS232, USB |
| Body dimensions | 230x103x115mm |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Pollution degree | 2 |
| Type of meter | appliance meter |
| Measurement | continuity, earthing resistance, insulation resistance, leakage current, phase sequence |
| Weight with battery | 1.32kg |
| Readouts memory | 500 |