Driver; LED controller; 1-wire; 0.03A; -0.3÷5.5V; Channels: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MIC2860-2DYD6
Manufacturer: MICROCHIP (MICREL)
Manufacturer code: MIC2860-2DYD6
Product downloads
Specification for Driver; LED controller; 1-wire; 0.03A; -0.3÷5.5V; Channels: 2
| Output current | 30mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Number of channels | 2 |
| Interface | 1-wire |
| Output voltage | -0.3...5.5V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |