Driver; gate driver; 1.2A; Channels: 1; 4.5÷18V; SOT143
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MIC4417YM4-TR
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: MIC4417YM4-TR
Product downloads
Specification for Driver; gate driver; 1.2A; Channels: 1; 4.5÷18V; SOT143
| Output current | 1.2A |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT143 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...18V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Kind of output | inverting |
| Kind of integrated circuit | gate driver |
| Impulse rise time | 24ns |
| Pulse fall time | 28ns |