Driver; gate driver; 9A; Channels: 1; 4.5÷18V; 2MHz; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MIC4422YM
Manufacturer: MICROCHIP (MICREL)
Manufacturer code: MIC4422YM
Product downloads
Specification for Driver; gate driver; 9A; Channels: 1; 4.5÷18V; 2MHz; SO8
| Output current | 9A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...18V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Frequency | 2MHz |
| Kind of output | non-inverting |
| Kind of integrated circuit | gate driver |
| Impulse rise time | 35ns |
| Pulse fall time | 35ns |