Driver; gate driver; 1.5A; Channels: 2; 4.5÷18V; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MIC4427YM
Manufacturer: MICROCHIP (MICREL)
Manufacturer code: MIC4427YM
Product downloads
Specification for Driver; gate driver; 1.5A; Channels: 2; 4.5÷18V; SO8
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...18V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Kind of output | non-inverting |
| Kind of integrated circuit | gate driver |
| Impulse rise time | 20ns |
| Pulse fall time | 20ns |