Antenna; CB; Sirio Micro 60; 0.52m; 30W; 50Ω; magnet; Len: 3m; UHF
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MICRO 60 MAG
Manufacturer: SIRIO
Manufacturer code: MICRO 60 MAG
Specification for Antenna; CB; Sirio Micro 60; 0.52m; 30W; 50Ω; magnet; Len: 3m; UHF
| Power | 30W |
| Kind of connector | UHF |
| Polarisation | vertical |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 3m |
| Frequency | 27...27.5MHz |
| Base diameter | 67mm |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Mast length | 0.52m |
| Frequency range | CB |
| Antenna fixing | magnet |
| Antenna model | Sirio Micro 60 |