Servo controller; USB-UART; Channels: 18; 279x457mm; 5÷16VDC; 10g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MINI MAESTRO 18-CHANNEL (ASSEMBLED)
Manufacturer: POLOLU
Manufacturer code: MINI MAESTRO 18-CHANNEL (ASSEMBLED)
Specification for Servo controller; USB-UART; Channels: 18; 279x457mm; 5÷16VDC; 10g
| Supply voltage | 5...16V DC |
| Number of channels | 18 |
| Interface | USB - UART |
| Output frequency | 1...333Hz |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 279x457mm |
| Number of analog inputs | 12 |
| Number of digital inputs | 6 |