LED; white cold; 5500-8000K; 41lm; 170÷130°; No.of diodes: 1; 30mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MINIOVAL-1W
Manufacturer: MW LIGHTING
Manufacturer code: MINIOVAL-1W
Product downloads
Specification for LED; white cold; 5500-8000K; 41lm; 170÷130°; No.of diodes: 1; 30mA
| Case | 2835 |
| Power | 360mW |
| Operating voltage | 12V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of diodes | 1 |
| Producer guarantee (months) | 60 |
| LED colour | white |
| Colour temperature | 6500K |
| LED current | 30mA |
| Light source efficiency | 114lm/W |