Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 120V; 30A; 200W; TO3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MJ11015
Manufacturer: CDIL
Manufacturer code: MJ11015
Product downloads
Specification for Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 120V; 30A; 200W; TO3
| Mounting | THT |
| Case | TO3 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 200W |
| Collector current | 30A |
| Collector-emitter voltage | 120V |
| Kind of transistor | Darlington |