Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 80V; 10A; 150W; TO3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MJ3001
Manufacturer: CDIL
Manufacturer code: MJ3001
Product downloads
Specification for Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 80V; 10A; 150W; TO3
| Mounting | THT |
| Case | TO3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 150W |
| Collector current | 10A |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Kind of transistor | Darlington |