Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 100V; 2A; 1.75W; IPAK
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MJD112-1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MJD112-1G
Specification for Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 100V; 2A; 1.75W; IPAK
| Mounting | THT |
| Case | IPAK |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1.75W |
| Collector current | 2A |
| Collector-emitter voltage | 100V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 100...12000 |