Magnetic field; Output conf: SPST-NO; Range: 10÷15AT; Pswitch: 10W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MK14-1A66B-200W
Manufacturer: MEDER
Manufacturer code: MK14-1A66B-200W
Specification for Magnetic field; Output conf: SPST-NO; Range: 10÷15AT; Pswitch: 10W
| Operating temperature | -30...70°C |
| Body dimensions | Ø4x25.5mm |
| Switched voltage | max. 180V |
| Output configuration | SPST-NO |
| Type of sensor | magnetic field |
| Switching capacity | 10W |
| Switched current | 500mA |
| Measuring range | 10...15AT |