Industrial module: converter; RS232/RS485/M-BUS; 10÷28VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MM20-24
Manufacturer: DECODE
Manufacturer code: MM20-24
Product downloads
Specification for Industrial module: converter; RS232/RS485/M-BUS; 10÷28VDC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 10...28V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection of M-Bus line |
| Interface | M-Bus |
| Series | MM20 |
| Body dimensions | 95x35x87mm |
| Kind of module | RS232/RS485 / M-BUS |
| Communictions protocol | M-Bus |
| Additional functions | Galvanic isolation of Ethernet line, LED status indicator |
| Kind of communication | WWW |