Product code: MM3Z11VST1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MM3Z11VST1G
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 11V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 500mW
Type of diode Zener
Zener voltage 11V