Product code: MM3Z2V7T1G
Manufacturer: ON SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: MM3Z2V7T1G
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 2.7V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 2.7V