MM3Z43VT1G
Manufacturer: ON SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: MM3Z43VT1G
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 43V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Power dissipation | 300mW |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 43V |