Product code: MM5Z8V2B
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: MM5Z8V2B
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 8.2V; SMD; reel,tape; SOD523; single diode
Mounting SMD
Case SOD523F
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 8.2V