Diode: switching
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
MMBD1504-TP
Manufacturer: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Manufacturer code: MMBD1504-TP
Specification for Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Max. off-state voltage | 180V |
| Max. load current | 200mA |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 10nA |