Diode: rectifying; SMD; 200V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT23; 350mW
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MMBD1505A
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MMBD1505A
Product downloads
Specification for Diode: rectifying; SMD; 200V; 0.2A; Package: reel,tape; SOT23; 350mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Power dissipation | 350mW |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |