Diode: switching; SMD; 35V; 0.1A; SOT23; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MMBD2835LT1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MMBD2835LT1G
Specification for Diode: switching; SMD; 35V; 0.1A; SOT23; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 35V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |