Diode: switching; SMD; 75V; 0.15A; 4ns; SOT363; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MMBD4448SDW-AQ
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: MMBD4448SDW-AQ
Specification for Diode: switching; SMD; 75V; 0.15A; 4ns; SOT363; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series x2 |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |