Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 75ns; Package: reel,tape; SOT23
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MMBD914LT1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MMBD914LT1G
Product downloads
Specification for Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 75ns; Package: reel,tape; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | switching |