Transistor: PNP; bipolar
Multiples:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Product code:
MMBT4403-2
Manufacturer: LUGUANG ELECTRONIC
Manufacturer code: MMBT4403
Product downloads
Specification for Transistor: PNP; bipolar
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 100...300 |