Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 0.3A; 300mW; SOT23
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MMBTA14-1
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: MMBTA14
Product downloads
Specification for Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 0.3A; 300mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 300mA |
| Frequency | 125MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | Darlington |