Optocoupler
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MOC206R2M
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MOC206R2M
Product downloads
Specification for Optocoupler
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Turn-on time | 7.5µs |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Kind of output | transistor |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Turn-off time | 5.7µs |
| CTR@If | 63-125%@10mA |