Optotriac; 5.3kV; Uout: 400V; Gull wing 6; Channels: 1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MOC3020XSM
Manufacturer: ISOCOM
Manufacturer code: MOC3020XSM
Product downloads
Specification for Optotriac; 5.3kV; Uout: 400V; Gull wing 6; Channels: 1
| Mounting | SMD |
| Case | SMD6 |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Output voltage | 400V |
| Insulation voltage | 5kV |
| Kind of output | triac |
| Trigger current | 30mA |
| Conform to the norm | VDE |