Optotriac
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MOC3071M
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MOC3071M
Product downloads
Specification for Optotriac
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 3V |
| Output voltage | 800V |
| Insulation voltage | 4.17kV |
| Kind of output | triac, without zero voltage crossing driver |
| Trigger current | 15mA |