Optocoupler
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MOC8050SR2VM
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MOC8050SR2VM
Product downloads
Specification for Optocoupler
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Max. off-state voltage | 3V |
| Turn-on time | 8.5µs |
| Insulation voltage | 4.17kV |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Turn-off time | 95µs |
| CTR@If | 500%@10mA |