Resistor: metal oxide; THT; 330Ω; 5W; ±5%; Ø6x17mm; axial
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Product code:
MOF5WS-330R
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: MOF5WS-330R
Product downloads
Specification for Resistor: metal oxide; THT; 330Ω; 5W; ±5%; Ø6x17mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 5W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | metal oxide |
| Operating voltage | 750V |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 17mm |
| Body dimensions | Ø6x17mm |
| Diameter | 6mm |
| Leads dimensions | Ø0.75x36mm |
| Max. overload voltage | 1kV |