Resistor: metal oxide; THT; 330Ω; 1W; ±5%; Ø4x10mm; axial
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
MOR01SJ0331A10
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: MOR01SJ0331A10
Product downloads
Specification for Resistor: metal oxide; THT; 330Ω; 1W; ±5%; Ø4x10mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | metal oxide |
| Operating voltage | 350V |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 10mm |
| Body dimensions | Ø3.5x10mm |
| Diameter | 3.5mm |
| Leads dimensions | Ø0.7x28mm |
| Resistor features | body resistant to high temperature, stability under changing environmental conditions |