Resistor: metal oxide; THT; 82Ω; 5W; ±5%; Ø8x26mm
Multiples:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
MOR05WJ0820B00
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: MOR05WJ0820B00
Product downloads
Specification for Resistor: metal oxide; THT; 82Ω; 5W; ±5%; Ø8x26mm
| Mounting | THT |
| Power | 5W |
| Resistance | 82Ω |
| Type of resistor | metal oxide |
| Operating voltage | 500V |
| Tolerance | ±5% |
| Length | 26mm |
| Diameter | 8.5mm |
| Leads dimensions | Ø0.75x38mm |
| Max. overload voltage | 800V |