Module: SOM; RAM: 512MB; Flash: 4GB; STM32MP1; 67x32x4mm; 4Ć·5.5VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MP157A512R04GE1WBS
Manufacturer:
Manufacturer code:
Specification for Module: SOM; RAM: 512MB; Flash: 4GB; STM32MP1; 67x32x4mm; 4Ć·5.5VDC
| Supply voltage | 4...5.5V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | SO DIMM 200 |
| Interface | Bluetooth Low Energy, CAN x2, CSI, DSI, I2C x4, I2S x3, MIPI, SPI x4, UART x8, USB x2, WiFi |
| Number of cores | 2 |
| Type of module | SOM |
| Dimensions | 67x32x4mm |
| Programmers and development kits features | 2D Accelerator |
| Family | VisionSOM-STM32MP1 |
| Associated circuits | VisionCB-STD |
| Kind of architecture | Cortex A7/M4 |
| RAM memory capacity | 512MB |
| Kind of memory | DDR3L, SDRAM |
| Processor | STM32MP1 |
| Flash memory capacity | 4GB |
| Operating frequency | 650MHz |
| Size | SODIMM |