Counter: electronical; LED; pulses/speed/time; 24÷48VDC; 24VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MP5W-21
Manufacturer: AUTONICS
Manufacturer code: MP5W-21
Product downloads
Specification for Counter: electronical; LED; pulses/speed/time; 24÷48VDC; 24VAC
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 24V AC, 24...48V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Mounting hole diameter | 92x45mm |
| Kind of display used | LED |
| Power supply | external |
| Kind of output | relay |
| Electrical connection | screw terminals |
| number of operation modes | 16 |
| Resetting method | electrical, locking possibility, manual |
| Type of counted signal | pulses/speed/time |
| Type of counter | electronical |
| Display height 1 | 14mm |
| The additional control inputs | RESET |