Fixing clamp; ØBundle : 60mm; W: 13mm; steel; Cover material: EPDM
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MPC-LKD1529
Manufacturer: MPC INDUSTRIES
Manufacturer code: LKD1529
Product downloads
Specification for Fixing clamp; ØBundle : 60mm; W: 13mm; steel; Cover material: EPDM
| Width | 13mm |
| Panel cutout diameter | 6.5mm |
| Standard | W1 |
| Cover material | EPDM |
| DIN standard | 3016 |
| Type of cable accessories | fixing clamp |
| Bundle diameter | 60mm |
| Holder material | steel |