MPLC0730L1R5
Multiples: 1000.0
Minimum quantity: 1000.0
Product code: MPLC0730L1R5
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: MPLC0730L1R5
  • Mounting
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Height
  • Operating current
  • Inductance
  • Type of inductor
  • Test frequency
  • Max resistance
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for MPLC0730L1R5
Mounting SMD
Operating temperature -20...120°C
Tolerance ±20%
Height 3mm
Operating current 8.6A
Inductance 1.5µH
Type of inductor wire
Test frequency 100kHz
Max resistance 15mΩ