MPLC0730L1R5
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
MPLC0730L1R5
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: MPLC0730L1R5
Product downloads
Specification for MPLC0730L1R5
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -20...120°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 3mm |
| Operating current | 8.6A |
| Inductance | 1.5µH |
| Type of inductor | wire |
| Test frequency | 100kHz |
| Max resistance | 15mΩ |