Sensor: pressure; absolute; Usup: -0.3÷3.6VDC; Usup: 3.3VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MPRLS0025PA0000SA
Manufacturer: HONEYWELL
Manufacturer code: MPRLS0025PA0000SA
Product downloads
Specification for Sensor: pressure; absolute; Usup: -0.3÷3.6VDC; Usup: 3.3VDC
| Mounting | SMT |
| Supply voltage | -0.3...3.6V DC, 3.3V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Series | MicroPressure |
| Dimensions | 5x5x5.8mm |
| Output configuration | SPI |
| Type of sensor | pressure |
| Operation mode | absolute |