Motor breaker; 7.5kW; 230÷690VAC; DIN; Short circ.release: 286A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MPX3 32H 14-22A
Manufacturer: LEGRAND
Manufacturer code: MPX3 32H 14-22A
Product downloads
Specification for Motor breaker; 7.5kW; 230÷690VAC; DIN; Short circ.release: 286A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 230...690V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 7.5kW |
| Short circuit release | 286A |
| Range of overcurrent release settings | 14...22A |