Motor breaker; 2.2kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 4÷6A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MPX3 32S 4-6A
Manufacturer: LEGRAND
Manufacturer code: MPX3 32S 4-6A
Product downloads
Specification for Motor breaker; 2.2kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 4÷6A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 230...690V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 2.2kW |
| Short circuit release | 78A |
| Range of overcurrent release settings | 4...6A |