Wire: coaxial; RG213; stranded; Cu; PVC; black; 100m; Ø10.3mm
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
MRG2130.00100
Manufacturer: BELDEN
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Wire: coaxial; RG213; stranded; Cu; PVC; black; 100m; Ø10.3mm
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | RG213 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Cable external diameter | 10.3mm |
| Core diameter | 2.25mm |
| Insulation colour | black |
| Type of wire | coaxial |
| Shield structure | braid made of copper wires |
| CPR standard | E<sub>ca</sub> |