Wire: coaxial; RG223; solid; Cu; PVC; black; 100m; Ø5.4mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
MRG223
Manufacturer: BELDEN
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Wire: coaxial; RG223; solid; Cu; PVC; black; 100m; Ø5.4mm
| Operating temperature | -40...70°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu, silver plated |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | RG223 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Cable external diameter | 5.4mm |
| Core diameter | 0.9mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | GPS, indoor |
| Type of wire | coaxial |
| Shield structure | silver plated copper braid |
| CPR standard | no classification, E<sub>ca</sub> |