Resistor: thin film; THT; 330Ω; 600mW; ±5%; Ø2.5x6.5mm; 50ppm/°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MRS25000C3300FCT00
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: MRS25000C3300FCT00
Product downloads
Specification for Resistor: thin film; THT; 330Ω; 600mW; ±5%; Ø2.5x6.5mm; 50ppm/°C
| Mounting | THT |
| Power | 600mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 350V |
| Tolerance | ±1% |
| Length | 6.5mm |
| Body dimensions | Ø2.5x6.5mm |
| Diameter | 2.5mm |
| Leads dimensions | Ø0.6x28mm |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |