PCB distance; polyamide; L: 6.4mm; bayonet,snap fastener; UL94V-2
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
MS-6
Manufacturer: KSS WIRING
Manufacturer code: MS-6
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide; L: 6.4mm; bayonet,snap fastener; UL94V-2
| Mounting | bayonet, snap fastener |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 6.4mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.6/1.6mm |
| Plate mounting hole diameter | 4mm |