Fuse: fuse; gG; 80A; 400VAC; ceramic,industrial; NH2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
NH2GG40V80
Manufacturer: MERSEN
Manufacturer code: NH2GG40V80
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG; 80A; 400VAC; ceramic,industrial; NH2
| Kind of fuse | industrial, ceramic |
| Power dissipation | 6.4W |
| Current rating | 80A |
| Rated voltage | 400V AC |
| Fuse size | NH2 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG |
| Breaking capacity | 100kA |