Power LED; COB; white warm; Pmax: 31.92W; 3000(typ)K; 2000÷2520lm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OF-LM003-15B380
Manufacturer: OPTOFLASH
Manufacturer code: OF-LM003-15B380
Product downloads
Specification for Power LED; COB; white warm; Pmax: 31.92W; 3000(typ)K; 2000÷2520lm
| Power | 15W |
| Dimensions | 19x19mm |
| Maximum power | 31.92W |
| LED colour | white warm |
| LED version | COB |
| Front | flat |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 480...840mA |